Güncelleme Servisleri
FORTIGUARD GÜNCELLEME SERVİSLERİ

FortiGate sistemleri ile birlikte kullanılabilecek güncelleme servisleridir. Bu servisler cihaz başına lisanslanır ve sınırsız kullanıcı lisansı ile sağlanır. Bu servisleri kullanmak için ek bir donanım veya yazılıma ihtiyaç yoktur.

FortiGuard AntiVirus Servisi FortiGate sistemlerinin kapıda AntiVirus koruması fonksiyonunu yerine getirebilmesi için, virus imzalarının güncel tutulması gerekmektedir. Bu günceleme servisi ile Virus, Worm, Trojan ve diğer zararlı içeriğe (grayware, malware) karşı otomatik ve sürekli güncelleme sağlanır.
FortiGuard IPS Servisi (IDS/IPS) Saldırı tesbit ve durdurma mekanizmalarının güncel tutulması için, yeni saldırı imzaları ve tesbit sistemlerinin otomatik güncelleme servisidir. 3000’den fazla Anomaly/Tehdit’in tesbit edilip durdurulmasını sağlar.
FortiGuard Web/URL Filtreleme                      Servisi URL kategori Filtreleme servisi ile, Internet kullanıcılarının istemediğiniz tür Internet sitelerine ve sayfalarına gitmelerine mani olabilirsiniz. 40 Milyondan fazla Internet sitesi değerlendirilerek 77 web içerik kategorisi altında toplanmıştır. İstediğiniz kullanıcı gruplarına, istediğiniz kategorideki sitelere erişimi yasaklayabilirsiniz. Internet sitelerinin listeleri sürekli olarak güncellenmektedir.

FortiGuard AntiSpam Servisi

FortiGate sisteminden geçen mail trafiğinizi spam kontrolünden geçiren bir servistir. Bu günceleme servisi ile dünya üzerinde tesbit edilen SPAM server’ları ve SPAM yapanlara karşı otomatik ve sürekli güncelleme sağlanır. Bu servis kapsamında IP adresi, içerik ve resim parmak izine (image fingerprint) göre spam engellemesi yapılır.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.